Panevėžyje pristatyta prof. Alfonso Eidinto knyga apie Ernestą Galvanauską

2025 m. balandžio 3 d.

Diplomato, istoriko ir rašytojo prof. Alfonso Eidinto knyga „Ernestas Galvanauskas. Premjero diplomatijos ir egzilio istorija“ pristatyta Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje kovo 27 dieną.

Į susitikimą su autoriumi atėję panevėžiečiai klausėsi vieno įdomiausių ir drąsiausių Lietuvos tarpukario politikų, diplomatų Ernesto Galvanausko gyvenimo istorijos. Kodėl prezidentas Gitanas Nausėda, Vilniaus knygų mugėje aplankęs Nacionalinės bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro stendą, nusipirko šią knygą, ar įmanoma politikoje priimti ryžtingus sprendimus nelaukiant, kol jiems pritars ar nepritars kolegos, ką reikėtų žinoti apie Klaipėdos prisijungimą ir tarptautinį šio fakto pripažinimą, Hymanso projektą ir sprogmenį ant E. Galvanausko miegamojo palangės, ką veikė knygos herojus Panevėžyje? Apie šiuos išskirtinius istorinius faktus, E. Galvanausko asmenybę ir veiklą susirinkusiems kalbėjo prof. A. Eidintas, istorikas dr. Algimantas Kasparavičius. Renginyje dalyvavo knygos redaktorė Irena Stankevičienė, moderavo rašytoja Loreta Jastramskienė. Svečius pristačiusi Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos  darbuotoja Agnė Deresevičiūtė visiems linkėjo prasmingo vakaro.

Nepelnytai užmiršto ir kartu daug nusipelniusio Lietuvos istorijai, keturiskart premjero ir diplomato E. Galvanausko gyvenimo ir veiklos istorijos knygą parašęs prof. A. Eidintas yra trisdešimties knygų autorius ir bendraautoris, dirbęs Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi JAV, Kanadoje, Izraelyje, Norvegijoje ir Graikijoje, dėstęs Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, nuo 2022 m. dirba Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Prasmingo vakaro pabaigoje, įsigiję knygą, skaitytojai kalbino autorių, kuris mielai dalijo autografus.

Monografiją „Ernestas Galvanauskas. Premjero diplomatijos ir egzilio istorija“ išleido Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

Gintaro Lukoševičiaus nuotraukos.

Renginio akimirkos (Tomas Švedas) : https://www.youtube.com/watch?v=3kOfkZZTejk


Nuotraukų galerija