MKČ24: Pokalbis su saksofonininku Petru Vyšniausku bei rašytoju Vygantu Švoba

2024 m. liepos 10 d.

XII tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio pokalbiai Palangos vasaros skaitykloje kviečia liepos 19 d. 16 val. į susitikimą su Petru Vyšniausku bei rašytoju Vygantu Švoba. Pokalbio, kurį moderuos M. K. Čiurlionio muzikos festivalio direktorė bei Petro Vyšniausko scenos partnerė Aleksandra Žvirblytė, centre knygos „Vyšnia džiazo sode“ pristatymas.

Knygos herojus – žymiausias Lietuvos saksofonininkas Petras Vyšniauskas – su knygos autoriumi Vygantu Švoba bei Aleksandra Žvirblyte šnekėsis ne tik lietuvių, bet muzikos kalba. Žinant džiazo improvizatoriaus būdą, laukia nenuspėjamas ir labai intriguojantis pokalbis!

Knyga „Vyšnia džiazo sode“ – tai ekspresyvus pasakojimas apie Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą profesorių Petrą Vyšniauską. Atviri, šmaikštūs, ironiški, ramūs, banguojantys, veržlūs pokalbiai, pasakojimai įprasminantys vieno iškiliausių ir savičiausių šalies džiazo kūrėjų gyvenimą.

Šioje knygoje daug sakytinių istorijų, kurias porino Petras ir jam artimi žmonės. Jas išklausęs tik pabandžiau sudėlioti šio visomis tarmėmis kalbančio žemaičio, iškilaus meno žmogaus, žymaus džiazo muzikanto, genialaus improvizacijų meistro, nuo klasikos iki avangardo įvairiuose stiliuose nardančio kūrėjo portretą. Tiksliau – sukurti Petro Vyšniausko portretą jo šimtmečio interjerui“, – teigia V. Švoba.

Iki susikalbėjimo bei susiklausymo liepos 19 d. Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72, Palanga)!

ĮĖJIMAS LAISVAS


Nuotraukų galerija